Duben 2017

Shrnutí Německa 2. část

23. dubna 2017 v 10:02 Cestování
27.3. 2017

Ráno jsme se nachystaly a vyrazily směr Heilbronn (Medine bydlela ve vedlejším městě).
Dorazily jsme k její škole, kde jsem potkala svou spoužačku a byla jsem za to úplně šťastná, že konečně můžu prohodit něco česky! :D Sedli jsme si do jedné třídy, kde nám jejich zástupkyně vykládala o jejich škole. Říkala nám, že tam mají i třídu pro imigranty, to bylo celkem zajímavý. Dále jsme dostali snídani a společně jsme snídali i s vedením školy.
Po snídani jsme jeli do centra Heilbronnu. Celkem mě tam zaujaly ty jejich vlaky nebo co to bylo :D prostě jak v Česku jezdí normální vlaky, tak ty jezdili i v centru města, neměli tam třeba žádný tramvaje. Navíc tomu říkali "train", takže to vlak asi byl :D Rozdělili jsme se na skupinky a prohlíželi si město. Heilbronn je hodně krásnej :)
Asi po 4 hodinách jsme se vydali grilovat. Šli jsme pořád do kopce a vážně to nemělo konce a to ještě k tomu pražilo slunko a měli jsme hlad. Ale stálo to za to, bylo to vážně super :)
Večer jsme šli jen ve čtyřech do Schischa baru, jak tomu oni říkají :D je to něco jak u nás čajovna, bylo to super, protože jak nás bylo málo a ne celá skupinka, tak jsme si aspoň dobře povykládali :)
Přijeli jsme domů a šli spát.


28.3. 2017

Tento den nás čekala první praxe. Měli jsme z toho trošku strach, ale jakmile jsem se dozvěděla, že tam jdeme ještě s jednou holkou z vedejší třídy a s její výměnnou studentkou, hned mě strach přešel. Rozdělili nás tak, že holky šly do "dřevozpracující části" a já s Medine do části, kde se jen malovalo, vyrábělo atd. Prostě taková "art" část.
Byla celkem sranda, protože nikdo tam neuměl anglicky a německy jsem rozuměla tak jedno slovo z deseti :D Postavili nás k jednomu pultu a ukazovali nám, jak máme správně překreslit malý obrázek na velký. Bylo to zajímavý, protože vážně moc kreslit neumím :D
Večer jsme šli do restaurace L'Osteria, kde jsme si dali pizzu, která byla moc výborná.
Dále jsme si šli sednout do dalšího baru, kde jsme si všichni Češi dali víno nebo pivo, ale Němci normálně džusy :D V Německu je pivo nebo víno od šestnácti, takže my jsme z toho byli hotoví a museli jsme toho využít :D Btw. Němci mají vážně hodně dobré víno.


29.3. 2017
Druhá praxe byla ještě větší sranda. Zase jsme malovali a zase nám to nešlo :D
O patro níž, ve dřevozpracujícím, vyráběli loď na jedno představení, které budou představovat za pár týdnů. A my jsme dělaly příslušenství a dělaly jsme té lodi komín :D no jako nebylo to nic lehkého, ale stejně nás pochválili, že jsme šikovný, měly jsme z toho radost :D
Odpoledne po práci jsme jeli vlakem do Neckarsulmu na bowling. Těšili jsme se na něho, jenže oni si tu objednávku nezapsali a neměli pro nás volno. Jen jsme se tedy prošli městem, dali si zmrzku a pomalu jsme odcházeli domů. S Medine jsme si udělaly takovej línej večer, koukaly jsme na filmy, pily horkou čokoládu a jedly popcorn.

Fotky máte v minulém článku, tak se můžete podívat :)

Abs

Fotografie z Německa

21. dubna 2017 v 17:25 Cestování
Taková menší ochutnávka z výletu v Německu :) zapomněla jsem si doma foťák, takže kvalita fotek odpovídá tomu, že je to foceno mobilem.
Ale vzpomínka je to pěkná :)
Dvě fotky z nočního Heilbronnu :)Neckarsulm :) tam se mi hodně líbiloNádraží ve Stuttgartu
A na závěr jídlo, které jsme měli v restauraci v Heilbronnu. Bylo to strašně dobrý!

Abs

Shrnutí Německa 1. část

19. dubna 2017 v 15:46 Cestování
Už jsou to dva týdny, co jsem přijela z Německa domů.
Rozhodla jsem se už konečně napsat článek, o tom, jak to vlastně všechno probíhalo, jaké z toho mám pocity atd.

26.3.2017

Učitelka nám řekla, ať jsme 8:45 na místě, protože v 9 odjíždíme. Samozřejmě, že všichni byli na místě včas, jen učitelka přijela 8:58. Už jsme si dělali srandu, že shrábla peníze a nikam se nejede (ale to jen taková vsuvka :D) Jelo nás celkem 14 studentů + učitelka 15. Říkala nám, jak přijede minibus. Ok, čekala jsem cokoliv, ale to co přijelo vážně ne. Přijela dodávka, fakt nekecám. Prostě DODÁVKA s připevněným vozíkem vzadu :D v té chvilí jsem doufala, že toto je vážně nějaký vtip. Dobře no, dala jsem si kufr do toho vozíku (kterej jsem celou cestu sledovala, jestli jsme ho neztratili :D) a šla si sednou do té super mini dodávky. Samozřejmě, jak jsem lezla dovnitř, bouchla jsem se. Všichni z toho měli srandu, hlavně když jsem potom celej pobyt chodila s boulí na čele :D Říkám vám, ta představa sedět přes 9 hodin v tomhle byla hrozná a taky, že ta cesta strašná byla. Já jsem malinká, mám zhruba 160 cm a to se mi tam nevlezly nohy :D Všichni měli nohy daný do uličky a to vážně nezávidím klukům, kteří mají 190 cm :D ok, hned jak jsem vyjeli, chtělo se mi děsně čůrat (to bych nebyla já), celá cesta až do Prahy po D1, která se drkotá byla vážně super. Hlavně kvůli tomu, že jsme zastavovali až v Plzni :D
Přejeli jsme hranice a začala jsem být lehce nervózní, měla jsem čím dál víc strach z toho jaká bude moje výměnná rodina, z toho v jaké budu firmě, z toho, jak se domluvím (mám strach mluvit v cizím jazyce, ale v češtině jsem šíleně ukecaná :D) měla jsem strach prostě ze všeho. Jak mi cedule ukazovaly čím víc se blížíme k Heilbronnu, tím víc jsem chtěla naskočit na nejbližší vlak a jet domů.
Přijeli jsme na nádraží, kde jsme z okna všichni viděli obrovskou skupinu našich výměnných studentů i s rodiči. Ok, teď už není cesty zpět. Musím to zvládnout, co jiného mi zbývá. Seděla jsem v té dodávce skoro ve předu, takže jsem vystupovala jako první. A hele, copak se stalo. Zas jsem se bouchla :))) říkám vám, nikdy víc jsem se necítila trapněji. Jen jsem ze sebe vynutila takovej poloúsměv a šla jsem schovat :D doufala, jsem, že to nikdo neviděl, ale když se mě pak ptali, jestli mě ta hlava nebolí a jestli jsem v pořádku, tak jsem rudla čím dál víc :D Uviděla jsem svoji výměnnou studentku, která se jmenuje Medine, působila na mě strašně mile, tak jsem měla radost, že aspoň to bude v pořádku. Bydlela jsem teda v turecké rodině s její mamkou, s Medine a jejím mladší bráškou, kterému byly 3.
Hned po tom, co jsem dorazila k nim domů tam na mě čekala celá její rodina a hned mě tam začali všichni pusinkovat, byli ze mě hotový, protože jsem blondýna. Joo Turci jsou vážně moc hodní, měla jsem z toho dobrej pocit. Medine si se mnou chtěla neustále povídat. Samozřejmě moje "english skills" jsou na bodu mrazu, takže moje angličtina byla ze začátku typu "yes, ok, no, thank, oh really? me too" atd. :D Chtěla jsem domů, bylo mi strašně trapně, že anglicky moc neumím. Němci totiž umí vážně dobře. Je tam prostě jiná úroveň v jejich školách než u nás. Říkala mi, že má půlku předmětů v angličtině.
Chtěli, abych poznala tureckou kulturu, tak mi hned první den udělali na večeři typické turecké jídlo. Vypadalo to dobře, vypadalo to jak nějaké těstoviny s kuřecím masem a se smetanou. Jakmile jsem to ale ochutnala, nebylo to tak dobré, jak to na první pohled vypadalo. To maso bylo vážně divný, kuře to v žádném případě nebylo no.. zeptala jsem se, co to je. Ona na mě "It is a lamb." Ok dobře, právě mi dali na talíř ovcu? Už nikdy to do pusy nedám! :D ale tak jako snědla jsem to, protože hned první den nesníst jídlo mi bylo vážně blbý. Maminka si asi myslela, že mi to hodně chutnalo a hned, že další den na večeři udělá zase ovcu :D Po druhé bych to už vážně nedala, tak jsem se omluvila, že toto v Česku nejíme, jestli by udělala radši něco jiného.
Pak už jsem jen byla ráda, že můžu jít v klidu spát a že další den ráno uvidíme své ČESKÉ SPOLUŽÁKY.

Abs