Březen 2017

Deníček 11.3.2017

11. března 2017 v 11:24 Deníček
Ahoj, ahooj, tak se vám po týdnu konečně ozývám !
Příští týden nám konečně začínají jarní prázdniny, mám z toho strašnou radost, protože tento týden ve škole se snad učitelé zbláznili nebo co. Psali jsem každý den v průměru tak 4 testy, dostali jsme strašně moc úkolů a projektů a to jsem ještě měla vytvořit prezentaci do IKT o tématu, které mě zajímá. Měla jsem téma "Cukrovka", protože toto téma mě moc zajímá a je celkem špatný, že o této nemoci moc lidí ani neví. Takže jsem zvědavá jak dopadnu :)

Jinak zítra odjíždím na hory a vrátím se ve středu. Jedeme na Slovensko, do střediska Jasná - Chopok. Byli jste tam už někdo? :) jedu tam poprvé, ale podle fotek to vypadá krásně a středisko je velikostně úplně super ! :)

I když jsem měla hodně školy, tak jsem si zvládla udělat zdravé cookies. Moc mi chutnaly, tak vám napíšu recept, protože je určitě musíte vyzkoušet! Mám v mobilu stáhlou aplikaci "Fit recepty" a veřte mi, že takových sladkých zdravých receptů je tam hodně a vypadají moc dobře.

Budete potřebovat:

- 150 g celozrnné mouky
- 3 lžičky prášku do pečiva
- 50 g hořké čokolády, kterou nakrájíte na kostičky
- 50 g medu
- 50 g ovesných vloček
- 20 g holandského kakaa
- 2 vejce
- 20 g jogurtu (nejlépe holandský bílý jogurt)

Postup přípravy:

1) Předehřejeme si troubu na 180°C.
2) Všechny ingredience smicháme v míse.
3) Na plech vyložený pečícím papírem tvarujeme lžičkou hrudky a pečeme při 180°C cca 12 minut.
4) Cookies při pečení hlídáme, abychom je nepekli moc dlouho a nebyly vysušené.

Abs
Zdroj obrázku: google.cz

O mně

4. března 2017 v 16:15 O mně
Ahoj, tento článek bude o tom, abyste se o mně něco dozvěděli a nečetli články blogerky, o které v podstatě nic nevíte.
Pokud budete mít ještě nějaké otázky, můžete se ptát dole do komentářů :)
ZÁKLADNÍ INFORMACE

Takže, jmenuji se Nikol, je mi 17 let a bydlím kousek od Brna. Jsem ve druháku na obchodní akademii. Nedá se říct, že by mě škola nějak nebavila, ale je to něco jiného než jsem očekávala a nejsem tam moc spokojená. Výhodou je to, že můžu v podstatě jít na vysokou, jakou budu chtít. Táhne mě celkem pedagogika, ale poslední půlrok se taky zajímám o psychologii, která mě začala hodně bavit. Asi si vyberu vysokou v tomhle oboru, i když vím, že je to celkem dost těžkej obor :D Bydlím s rodiči a mladší sestrou.


POVAHA
Když přejdu k povaze, jsem celkem kamarádská, citlivá a hodná, na to někdy až moc doplácím. Dokážu být ale velmi výbušná, netrpělivá a občas i hodně nepříjemná, protože asi jako každá holka mám svoje náladičky:D Jsem hodně ukecaná, umím si ze sebe udělat srandu a ráda se směju. Ale jsem i strašnej stresař, mám stres i z nějaké písemky ve škole třeba :D


VZHLED
A vzhled? Mám tmavší blond vlasy, modré oči, zhruba 161 cm a jsem plnoštíhle postavy. Někdy mám chuť se oblíct elegantně, někdy sportovně a někdy mám chuť jít do školy v teplákách :D styl oblékaní vážně vyhrazený nemám.


KONÍČKY
Co ráda dělám nebo co naopak nemám ráda? Ve volném čase ráda trávím čas s kamarády a kamarádkami, se kterýma chodíme na kafčo, do čajovny a děláme si z toho takovou tu typickou holčičí drbárnu :D:D:D Ale je teda pravda, že i když chodím na obchodku, kde teda máme rozhodně víc holek než kluků, tak mám víc kamarádů kluků a i víc si s něma rozumím.
Ráda čtu, poslouchám hudbu, chodím na festivaly a koncerty, v zimě miluju lyžování a úplně moje nejoblibenější činnost je cestování. V poslední době mě trápila i moje přibraná kila, tak jsem se rozhodla začít trošku jinak stravovat a z pohybu mám ráda běh a jízdu na kole. Chtěla bych začít chodit i do posilovny, ale ještě k tomu nejsem pořádně odhodlaná.
Naopak nesnáším nakupování! Což je u mě jako u holky vážně zvláštní, ale nemám ráda ty přeplněný obchody a to, že jsem vybíravá a nic se mi nelíbí. A pak si stěžuju, že nemám nic na sebe.

Schválně mi dolů napiště, jestli se v něčem shodneme, ráda si to přečtu :)

Abs

Praxe v Německu - Heilbronn

2. března 2017 v 18:02 Deníček
Ahoj všichni,
nějak před měsícem jsem se přihlásila na praxi do Německa. Němčinu mám celkem ráda a baví mě, tak jsem si řekla proč ne. Aspoň získám nějakou novou zkušenost.
Jede se v termínu od 26.3 - 1.4. Budeme ubytovaní v hostitelských rodinách a celý týden pro nás vymysleli program. Studenti z německé školy nám poslali životopisy. Vybrala jsem si jednu slečnu, která se jmenuje Medine. Přišla mi strašně sympatická. Spojila jsem se s ní a to, že je sympatická, se mi jen potvrdilo. Máme skoro stejné zájmy a myslím, že si budeme rozumět :) takže mám z toho dobrý pocit. Akorát se bojím té domluvy no :D bojím se mluvit cizím jazykem, s tím mám hodně velký problém. Snad se to tím Německem nějak spraví a já se konečně rozmluvím v jiným jazyce než v češtině (protože v té jsem až moc ukecaná :D).
Minulý týden nám poslala učitelka na e-mail program, co budeme celý týden dělat - bohužel v Němčině :D:D:D

Neděle - ráno zhruba kolem 9. vyjedeme, abysme na 17.hodinu byli v Heilbronnu. Ubytujeme se v rodinách.

Pondělí - ráno se nasnídáme s vedením školy a seznámíme se s firmami, ve kterých budeme pracovat. Poté budeme mít rozchod v Heilbronnu, abysme si mohli město prohlédnout, popřípadě něco nakoupit..

Úterý - budu už celý den ve firmě s Maddie, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde :D večer máme všichni společnou večeři

Středa - opět praxe ve firmě, večer jdeme na bowling

Čtvrtek - opět ve firmě a budeme si připravovat prezentaci na pátek (o zkušenostech, které jsme ve firmě získali, jak se nám tam líbilo apod.)

Pátek - máme celkem nabitý program. Ráno se nasnídáme, poté půjdeme prezentovat připravené prezentace.
Pojedeme do Stuttgartu, kde si dáme rozchod. Poté se půjdeme podívat na to, jak se vyrábí auta značky Audi.
Ve Stuttagartu je nějaké nákupní centrum, tak budeme mít možnost si něco koupit.
Noo a pak tu přichází jeden problém. Jdeme do lanového centra :D .. naprosto nesnáším lanová centra, nemám ráda výšky a vše spojený s lanem -_-:D toho se trošku obávám, ale tak snad to bude v pohodě.
Potom ještě jedeme do Würzburgu, kde budeme mít taky rozchod.
V Heilbronnu v novém Marrahausu se společně navečeříme a pak už jen pojedeme zpátky ke svým rodinám.

Sobota - ráno jedeme domů

Doufám, že loučení nebude nějak strašný :D ale tak snad nee.
Zapomněla jsem asi zmínit jednu důležitou věc.. je to výměnný pobyt, takže studenti zase přijedou v září k nám do Česka.
Moc se na to těším a myslím, že to bude skvělá zkušenost:) a s touto zkušeností se s váma určitě podělím

A co vy? Šli byste taky do toho?

Abs

Téma týdne "Před usnutím"

1. března 2017 v 16:14 Téma týdne
Zajímavé téma týdne, je to super k zamyšlení.
Každý večer před spaním si dám večeři, jdu na procházku se svým psem, dám si vanu, vyčistím zuby a jdu si lehnout.
Ale co dělám před usnutím?
Asi jako každý teenager (i když nejen teenager) koukám do mobilu, projíždím všechny sociální sítě, píšu si s lidmi a najednou si uvědomím, že už je půlnoc a já zase opět nechápu, jak může být najednou půlnoc, když před chvílí bylo 8 hodin. Dám tedy mobil na nabíječku a pokouším se usnout..
Ale..co kdybych najednou začala o nečem přemýšlet? :D Zítra píšu test z toho a z toho (samozřejmě si na to vzpomenu v noci, tudíž se nemůžu připravit)..pak jen lituju, že jsem si to někam nezapsala a zase se nepřipravila. Pak si vzpomenu, že jsem měla udělat prezentaci, na kterou jsem měla měsíc a neudělala jsem ji ani na poslední chvíli. A v neposlední řadě si vzpomenu, že jsem si nekoupila šalinkartu, protože je začátek měsíce.
Tak tam jen ležím, přemýšlím o tom, proč jsem tak strašně líná a nedokážu ani nic pořádně udělat a do dalšího dne si dávám předsevzetí, že už taková nebudu, že už budu mít vše v pořádku (btw. toto předsevzetí si dávám každý večer:D)
Když už jsem teda v takovém tom polospánku, tak se mi zdá o tom, že někam padám a hrozně sebou trhnu. Máte to taky tak ?

Abs

Můj deníček

1. března 2017 v 16:02 Deníček
Ahoj všichni,
už dlouho se rozhoduju k tomuto kroku..napsat další článek. Tento blog jsem si založila v říjnu 2014. Dnes jsem se rozhodla, že začnu znovu. K blogu mě dovedla moje sestřenice v roce 2009, to mi bylo 10 let a když si teď čtu články, co jsem psala, byla jsem strašný trdlo, ale je to aspoň k zasmání :D
Jeden důvod je takový, že se potřebuju ze všeho vypsat. Z mého trápení, z mých zážitků.. a chci, aby to všechno bylo uložené pod touto webovou stránkou a už se nikam ani neztratilo. Bude to takový můj deníček:)
něco málo ke mně...je mi 17 let a studuju obchodní akademii. S výběrem školy moc spokojená nejsem, ale to v mém okolí skoro nikdo:D
Jsem celkem dost citlivá, kamarádská a hodná a na to strašně doplácím. Na druhou stranu jsem ale strašně netrpělivá, výbušná a strašněj stresař, bojím se skoro všeho. Dřív jsem taková nikdy nebyla, ale poslední dobou jsem se strašně změnila a všímají si toho i ostatní včetně mě. Proto jsem se rozhodla vrátit se zpět k blogu, toto byl můj hlavní důvod.. chci se sem vypsat, pokud možno se i s váma poradit, kdyby jsme se v nečem shodli..
Jinak mám ráda lyžování, každý rok jezdíme na hory. Ráda čtu, poslouchám hudbu, chodím na koncerty, festivaly a trávím čas s kamarády a kamarádkami.
Doufám, že se vám tu bude líbit. Já sama se musím rozkoukat, začátky jsou vždycky nejtěžší.
Těším se, že budu moct s někým virtuálně sdílet vše, co se v mém životě děje.

Abs